Tükenenleri Gizle
Filter IconFiltreler
Özellik Casper Excalibur 23.8'' Curved Monitör M.E238FHD-G Casper Excalibur 23.8'' Curved Monitör M.E238FHD-G
(5)
Favoriye Ekle Favoriye Eklendi Favoriye Ekle
Casper

Casper Excalibur 23.8'' Curved Monitör M.E238FHD-G

4.499 TL
4.197 TL
302
%7
Lenovo C24-25 66B0KAC1TK 23.8" 4ms Full HD Freesync Monitör Lenovo C24-25 66B0KAC1TK 23.8" 4ms Full HD Freesync Monitör
Favoriye Ekle Favoriye Eklendi Favoriye Ekle
Lenovo

Lenovo C24-25 66B0KAC1TK 23.8" 4ms Full HD Freesync Monitör

3.299 TL
ViewSonic VA2406-H 100 Hz 24" 1 ms Full HD Monitör ViewSonic VA2406-H 100 Hz 24" 1 ms Full HD Monitör
Favoriye Ekle Favoriye Eklendi Favoriye Ekle
ViewSonic

ViewSonic VA2406-H 100 Hz 24" 1 ms Full HD Monitör

2.999 TL
Lenovo S24E-20 62AEKAT2TK 23,8" 60Hz 6 Ms (Hdmı+Vga) Full Hd Va LED Monitör Lenovo S24E-20 62AEKAT2TK 23,8" 60Hz 6 Ms (Hdmı+Vga) Full Hd Va LED Monitör
Favoriye Ekle Favoriye Eklendi Favoriye Ekle
Lenovo

Lenovo S24E-20 62AEKAT2TK 23,8" 60Hz 6 Ms (Hdmı+Vga) Full Hd Va LED Monitör

Lenovo C27-35 66BAKAC6TK 27" 4ms Full HD Freesync Monitör Lenovo C27-35 66BAKAC6TK 27" 4ms Full HD Freesync Monitör
Favoriye Ekle Favoriye Eklendi Favoriye Ekle
Lenovo

Lenovo C27-35 66BAKAC6TK 27" 4ms Full HD Freesync Monitör

Lenovo C22-20 62A7KAT1TK 21.5" 5ms Full HD Monitör Lenovo C22-20 62A7KAT1TK 21.5" 5ms Full HD Monitör
Favoriye Ekle Favoriye Eklendi Favoriye Ekle
Lenovo

Lenovo C22-20 62A7KAT1TK 21.5" 5ms Full HD Monitör

ViewSonic VA2406-H-2 23.8" 4 ms Full HD Monitör ViewSonic VA2406-H-2 23.8" 4 ms Full HD Monitör
Favoriye Ekle Favoriye Eklendi Favoriye Ekle
ViewSonic

ViewSonic VA2406-H-2 23.8" 4 ms Full HD Monitör

Özellik Casper Excalibur 27" Curved Monitör M.E27FHD-G 1 ms Full HD Casper Excalibur 27" Curved Monitör M.E27FHD-G 1 ms Full HD
Favoriye Ekle Favoriye Eklendi Favoriye Ekle
Casper

Casper Excalibur 27" Curved Monitör M.E27FHD-G 1 ms Full HD

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bilgisayar kullanıcıları için en önemli parçalardan biri kuşkusuz monitörlerdir. Bilgisayar üzerinde yürütülen tüm işlemlerin görüntülenmesini sağlayan monitör, birçok farklı özellikleriyle piyasaya sürülür. PC monitör seçenekleri; boyutuna, rengine, markasına, ekran özelliklerine göre değişir. Aynı zamanda gelişen teknolojiyle birlikte oval ya da düz monitör seçenekleri de mevcuttur. Bu sayede her alıcı kendi kullanım tarzına ve zevkine uygun bir monitör bulabilir.

Monitör Nedir?

Bilgisayar toplarken, en temel parçalardan biri monitördür. Dolayısıyla alıcılar tarafından “monitör nedir?” sorusu sıklıkla merak edilir. Monitör en temel anlamıyla, görüntüyü iletmek için tasarlanmış elektronik bir aygıttır. Temel işleyişi, cihazın işlemcisinden gelen sinyalleri görüntüye dönüştürerek kullanıcıya iletmek şeklindedir. Bilgisayar monitörü sayesinde, cihaz üzerinden fotoğraf, doküman, video ya da film görüntülemeniz mümkündür.

Monitör Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Piyasada çok sayıda farklı özelliklere sahip monitör markaları bulunur. Bu markaların farklı özellikler barındıran modelleri de mevcuttur. Onlarca model arasından tercihte bulunurken bazı püf noktalara dikkat edilmelidir. Öncelikle monitör almadan önce,  kullanım amacınızı belirlemeniz gerekir. Örneğin, günlük kullanım için daha klasik modeller tavsiye edilirken oyun oynamak ya da tasarım yapmak için daha yüksek özelliklere sahip seçenekler incelenmelidir.

Bunun yanı sıra monitörün boyutu da seçim aşamasında dikkat edilmesi gereken bir diğer noktadır. Monitörü kullanacağınız alana uygun büyüklüğe sahip modeller arasından tercihte bulunulmalıdır. Ekranın büyüklüğünün yanı sıra çözünürlüğüne de dikkat edilmelidir. Gündelik ofis işleri için 2k monitör seçenekleri yeterli olurken, oyun ya da tasarım için 4k monitör modelleri tercih edilebilir. Bu püf noktalara dikkat ederek beklentileriniz ve bütçeniz için en uygun seçeneklere ulaşabilirsiniz.

Monitör Çözünürlüğü Ne İşe Yarar?

Çözünürlük, ekranın piksel sayısını ifade eder. Piksel ise görüntünün en küçük birimidir. Pikseller bir araya gelerek görüntüleri oluşturur. Cihazın çözünürlüğü, yatay ve dikey piksellerle belirtilir. Örnek vermek gerekirse; 2568 x 1440p çözünürlüğe sahip bir monitörde yatay olarak 2568, dikey olarak ise 1440 piksel mevcuttur. Monitör çözünürlükleri ne kadar fazlaysa, o kadar daha iyi görüntü sunar. Ekran büyüklüğü de bununla orantılıdır. Geniş inç tasarlanan monitörler genellikle daha yüksek çözünürlüğe sahiptir. Monitör fiyatları arasındaki değişimin en büyük nedeni çözünürlüktür. Bundan dolayı monitör satın almadan önce kendiniz için gerekli büyüklüğü ve çözünürlüğü kesinlikle belirlemenizde fayda vardır.

Gaming (Oyun) Monitör Nedir?

Gaming monitör çeşitleri, yüksek çözünürlük ve yenileme hızını karşılayarak oyunlarda en iyi performansı sağlamak için özel olarak tasarlanmıştır. Yüksek hz ile akıcı bir görüntü sağlayan oyuncu monitörü modelleri, oyun sırasında daha hızlı tepki vermenizi sağlar. Bu sayede özellikle FPS oyunlarında, performansınızı yükseltmenize olanak tanır. Eğer bilgisayarda oyun oynamayı seven veya bunu profesyonel bir şekilde sürdürmek isteyen biriyseniz alacağınız monitörün kesinlikle oyun için özel olarak tasarlanmış olması gereklidir.

Gaming (Oyun) Monitörü Seçerken Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Oyun monitörü seçerken dikkat edilmesi gereken birçok nokta mevcuttur. Gaming monitör özellikleri arasından bilinmesi gerekenler şu şekilde sıralanabilir:

  • Gaming monitör modelleri, her ihtiyaca uygun olarak birbirinden farklı boyutlarda piyasaya sürülür. Oyun için tercih edeceğiniz monitörün boyutu, günlük kullanım için olanlara nazaran daha büyük tercih edilmelidir. Oyun monitörleri arasında en çok tercih edilenler 24 ya da 27 inç’tir. Ancak beklentilerinize göre daha büyük seçeneklere de yönelebilirsiniz.
  • Oyun sırasında en küçük ayrıntıları bile görmek ve kendinizi oyununun içerisinde hissetmek için canlı ve akıcı bir görüntü sağlayan, yüksek çözünürlüklü bir monitör tercih edilmelidir.
  • Oyun monitörü alırken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri yenileme hızıdır. Monitörün yenileme hızı ne kadar yüksek olursa, oyun sırasındaki görüntü o kadar akıcı olur. Eğer çok düşük yenileme hızına sahip bir monitör tercih ederseniz, oyun sırasında rakibiniz her şeyi sizden önce fark ederek önünüze geçebilir.
  • Monitörün panel tipi de dikkat edilmesi gereken diğer püf noktalardan biridir. Monitör alırken TN, VA ve IPS birçok farklı panel bulunur. Oyun için alınan monitörlerde genellikle IPS panel tercih edilir. Bu paneller düşük gecikme süresine ve canlı renk kapasitesine sahiptir.
  • Dileyen oyuncular klasik monitör yerine curved modelleri de tercih edebilir. Son zamanların en popüler modellerinden olan curved monitörler, çevrenizi saran bir tasarıma sahip olduğundan oyun sırasında her noktaya odaklanmanızı sağlar.

Gaming Monitörleri ile Standart Monitörler Arasındaki Farklar Nelerdir?

Standart monitör modelleri; panel yapısı, çözünürlüğü, parlaklığı, ekran yapısı ve yenilenme hızına bağlı olarak gaming monitörlerden ayrılır. Standart monitörler, günlük ve ofis işleri için yeteri kadar performansa sahiptir. Fakat gaming monitörler, IPS ya da VA paneli ve en az 144 hz yenilenme hızı sayesinde standart modellere nazaran daha yüksek bir performans sunar. Bunun yanı sıra standart monitörlerde en fazla 2 ya da 4K çözünürlük yeterliyken, gaming modelleri için 4K daha uygun bir tercihtir. Kısacası gaming monitörler donanım açısından standartlara göre daha iyi tasarlanmıştır. Bunun nedeni ise kullanıcıların oyunlardan en iyi verimi almasını sağlamaktır.  

Monitör Panel Türleri (IPS, TN, VA) Arasındaki Karşılaştırma Nedir?

Monitör panel türleri IPS, TN ve VA olmak üzere üçe ayrılır. Bu türlerin hepsinin sahip olduğu özellikler farklıdır. Yaygın olarak tercih edilen IPS panel, en geniş renk gamına ve yüksek çözünürlüğe sahiptir. Bu panellerin yenilenme hızı 60 ile 240 hz arasında değişiklik gösterir. Bu panellere sahip olan monitörler; oyun, render ve video düzenleme işleri için uygundur. VA panel ise üstün kontrast ayarı, maksimum parlaklık ve mükemmel görüş açısı sağlaması açısından ön plana çıkar. Fakat tepki süresi IPS panele göre daha yavaştır. Bir diğer panel seçeneği olan TN, uygun fiyat avantajları ve hızlı yanıt süresi ile tercih edilir. TN paneller 240 hz yenilenme hızına kadar ulaşabilir. Fakat ne yazık ki kontrast ve renk gamı açısından IPS ve VA panele göre daha düşük özelliklere sahiptir.  

Monitör Fiyatları

PC monitör fiyatları seçilen markaya ve modele göre değişiklik gösterir. Modelin paneli, boyutu, çözünürlüğü, yenilenme hızı ve tasarımı fiyatın değişmesini etkileyen en önemli faktörlerdir. Ayrıca monitörün HDR, mavi ışık filtresi, titreşim azaltma, NTSC ve FreeSync gibi özelliklere sahip olup olmadığı da fiyatı etkiler. Fakat her markanın birbirinden farklı onlarca modeli arasından bütçenize ve zevkinize hitap eden bir modele kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda çeşitli kampanya ve indirimleri takip ederek de en ucuz fiyat seçeneklerine erişebilirsiniz. Bunun yanı sıra monitör, mouse ve klavyenin birlikte paket olarak satıldığı seçenekleri inceleyerek tek seferde uygun fiyata birçok eşyanızı alabilirsiniz.

En İyi Monitör Markaları

Piyasada birçok farklı markanın monitörü vardır. Bunlardan bazıları özellik açısından diğerlerine göre daha avantajlı fırsatlar sunabilir. İhtiyacınız olan özelliklere karar verdikten sonra tercihinizi kolay bir şekilde yapabilirsiniz.  Farklı ekran çözünürlükleri ve boyutlarıyla hem standart hem de oyun için kullanıma uygun monitör modelleri mevcuttur. Bunun yanı sıra Flicker-Free teknolojisi, düşük enerji tüketimi, iyileştirilmiş kontrast ve parlaklık ayarı gibi özelliklere de tercihiniz sırasında dikkat etmelisiniz. En iyi marka monitörlere uygun fiyata sahip olmak için Jebinde koleksiyonlarını inceleyebilir ve beğendiğiniz ürünü hemen sipariş edebilirsiniz.

Hesabım

Filtrele & Sırala

Kapat
FİLTRELE VE SIRALA
Kapat
SEPETİNİZ
{{item.Name}}
{{(item.ProductFeatures | filter: {Id : 2108})[0].Name}}
% {{ ((item.OldPrice - item.Price) / item.OldPrice * 100) | number:'0' }} İNDİRİM
{{(item.ProductFeatures | filter: {Id : 118})[0].Name}} {{item.Amount}} Adet
{{item.TotalPrice | number:2}} TL
{{item.TotalOldPrice | number:2}} TL
Sil
Sepet Boş
SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN
Aramayı Kapat
Kapat
Favori Listenizde Ürün Bulunmuyor

Karşılaştırma listenizde en az 2 ürün bulunmalıdır.

ALIŞVERİŞE DÖN