Tükenenleri Gizle
Filter IconFiltreler
Beko FK 5112 I Filtre Kahve Makinesi Beko FK 5112 I Filtre Kahve Makinesi
Favoriye Ekle Favoriye Eklendi Favoriye Ekle
Beko

Beko FK 5112 I Filtre Kahve Makinesi

2.359 TL
KAHVELERDE İNDİRİM
Beko FK 8110 I Filtre Kahve Makinesi Beko FK 8110 I Filtre Kahve Makinesi
Favoriye Ekle Favoriye Eklendi Favoriye Ekle
Beko

Beko FK 8110 I Filtre Kahve Makinesi

4.064 TL
KAHVELERDE İNDİRİM
Delonghi ICM16710 Filtre Kahve Makinesi Delonghi ICM16710 Filtre Kahve Makinesi
Favoriye Ekle Favoriye Eklendi Favoriye Ekle
DeLonghi

Delonghi ICM16710 Filtre Kahve Makinesi

6.829 TL
4.389 TL
2440
%36
KAHVELERDE İNDİRİM
Melitta Yeni Nesil AromaFresh Filtre Kahve Makinesi Siyah 1030-05 Melitta Yeni Nesil AromaFresh Filtre Kahve Makinesi Siyah 1030-05
Favoriye Ekle Favoriye Eklendi Favoriye Ekle
Melitta

Melitta Yeni Nesil AromaFresh Filtre Kahve Makinesi Siyah 1030-05

15.999 TL
13.499 TL
2500
%16
KAHVELERDE İNDİRİM
Delonghi ICM 16210.WS Filtre Kahve Makinesi Delonghi ICM 16210.WS Filtre Kahve Makinesi
Favoriye Ekle Favoriye Eklendi Favoriye Ekle
DeLonghi

Delonghi ICM 16210.WS Filtre Kahve Makinesi

4.759 TL
2.999 TL
1760
%37
KAHVELERDE İNDİRİM
Melitta Epos Elektrikli Pour Over Filtre Kahve Sistemi Melitta Epos Elektrikli Pour Over Filtre Kahve Sistemi
Favoriye Ekle Favoriye Eklendi Favoriye Ekle
Melitta

Melitta Epos Elektrikli Pour Over Filtre Kahve Sistemi

23.999 TL
23.899 TL
100
%
KAHVELERDE İNDİRİM
Melitta Easy Top Filtre Kahve Makinesi Beyaz Melitta Easy Top Filtre Kahve Makinesi Beyaz
Favoriye Ekle Favoriye Eklendi Favoriye Ekle
Melitta

Melitta Easy Top Filtre Kahve Makinesi Beyaz

5.499 TL
3.299 TL
2200
%40
KAHVELERDE İNDİRİM
Beko FK 5310 S Filtre Kahve Makinesi Beko FK 5310 S Filtre Kahve Makinesi
Favoriye Ekle Favoriye Eklendi Favoriye Ekle
Beko

Beko FK 5310 S Filtre Kahve Makinesi

KAHVELERDE İNDİRİM
Melitta Aroma Fresh Filtre Kahve Makinesi Siyah Melitta Aroma Fresh Filtre Kahve Makinesi Siyah
Favoriye Ekle Favoriye Eklendi Favoriye Ekle
Melitta

Melitta Aroma Fresh Filtre Kahve Makinesi Siyah

KAHVELERDE İNDİRİM
Beko FK 5910 Floral Filtre Kahve Makinesi Beko FK 5910 Floral Filtre Kahve Makinesi
Favoriye Ekle Favoriye Eklendi Favoriye Ekle
Beko

Beko FK 5910 Floral Filtre Kahve Makinesi

Kahve tutkunlarının vazgeçemediği filtre kahve makinesi modelleri, pratik kullanımı ve eşsiz kahve lezzetleriyle öne çıkar. Jebinde koleksiyonlarında satışa sunulan farklı kahve makinesi modelleri, hem işlevsel özellikleri hem de hazırladığı kahve türleriyle geniş bir çeşitliliğe sahiptir. Modern kahve çeşitleri arasında en sevilen lezzetlerden biri olan filtre kahvesinin yanı sıra espresso, Türk kahvesi gibi farklı tatlar için ayrıca farklı kahve makineleri üretilmiştir. Jebinde ürün seçkisinde hem farklı markaların filtre kahve makinesi modellerini hem de diğer kahve makinelerini bulabilirsiniz. Kahve makinelerinin kullanım şekli, bakımı ve çok daha fazlası için yazının devamını okuyabilirsiniz.

Filtre Kahve Makineleri

Filtre kahve makineleri, çalışma prensibi olarak sıcak suyun öğütülmüş kahve çekirdeklerinin üzerinden geçirilmesini sağlar ve bu sayede mükemmel bir kahve deneyimi sunar. Bazı modellerde kahveyi toz hale getiren çekirdek öğütücü bulunur. Kahve çekirdekleri bütün halinde öğütücüye atılır ve toz haline getirilir. Her zaman taze bir kahve lezzeti deneyimlemek isteyenler için kendinden öğütücülü modeller ideal seçenekler arasındadır. Zaman ayarlı modeller, dilerseniz sabah siz uyanmadan hemen önce ayarladığınız saatte kahvenizi hazırlayabilirler. Günün herhangi bir saatinde kahvenizin otomatik olarak hazır olmasını istiyorsanız, yine kahve makinesinin zamanlayıcı özelliğinden yararlanabilirsiniz. Zamanlayıcı özelliği olmayan modellerde demleme işlemi manuel olarak yapılır. Su ve kahve miktarı ayarlandıktan sonra makine çalıştırılır. Sıcak tutma özelliği olan modeller, belirli bir süre demlenmiş kahvenin sıcak tutulmasını sağlar. Otomatik kapanma özelliği sayesinde, makine tasarım özelliklerine göre belirli bir zaman sonrasında kendiliğinden kapanır. Damlatma emniyeti, kireç engelleyici gibi ek özellikler, filtre kahve makinelerinde bulunan diğer niteliklerden birkaçıdır.

Filtre Kahve Makinesi Nasıl Kullanılır?

Tam istediğiniz gibi bir filtre kahve deneyimi yaşamak için, filtre kahve makinesini doğru kullanmak önemlidir. Aroma ayarlı makinelerde, ekstra olarak kahvenizin sertlik derecesini belirleyebilirsiniz. Filtre kahvede leziz kahveler hazırlamak için şu adımları izleyebilirsiniz:

 • Kahve seçimi: Farklı damak lezzetlerine hitap eden çeşitli kahve türleri mevcuttur. Kahve çekirdeklerinin yetiştirildiği toprak, çekirdeklerin geçirildiği işlemler, kavrulma süresi gibi birçok etken, kahvenin lezzetini belirleyen unsurlardır. Kendi damak lezzetinize uygun kahve aromasını taşıyan doğru filtre kahveyi seçerek istediğiniz sonucu elde etmeniz kolaylaşabilir.
 • Filtre: Bazı filtre kahvelerinde sadece orijinal bez kahve filtresi bulunurken bazı modellerde ekstra kağıt filtre kullanmanız gerekebilir. En doğru lezzete hangi filtre ile ulaştığınızı keşfederek filtrenizi seçebilirsiniz.
 • Su ve kahve ölçüsü: Kahve ve su ölçüsünü dengelemek birçok zaman deneme yanılma yöntemiyle oluşsa da sıklıkla uygulanan yöntem birebir şeklindedir. Örneğin 1 fincan kahve demlemek için 1 fincan su ve 1 kahve kaşığı öğütülmüş kahveyi filtre kahve makinesine ilave edebilirsiniz.
 • Su kalitesi: Kahve demlemek için tercih edeceğiniz su, kireçten arındırılmış içme suyu olursa daha iyi bir sonuç elde edebilirsiniz. Kireç, çoğu zaman demlenmiş filtre kahvenin tadını olumsuz etkileyebilir. Oda sıcaklığında ve temiz içme suyu kullanarak lezzetli kahveler hazırlayabilirsiniz.
 • Makineyi programlamak: Filtre kahve makinesi üzerinde varsa aroma ve sıcaklık ayarlarını yaparak makineyi çalışmaya hazır hale getirebilirsiniz.
 • Demleme: Kahve makinesi, ayarladığınız özelliklere göre kahveyi damlatma yöntemiyle demlemeye başlayacaktır. Bazı makinelerde demlenme süresi sonunda sesli uyarı verilirken bazı modellerde bu uyarı yoktur.

Jebinde'den Filtre Kahve Makinesi Önerileri

Filtre kahve makinesi almayı düşünüyor ve piyasadaki sayısız seçenek arasında kararsız kalıyorsanız, Jebinde’nin sunduğu alternatiflere göz atabilirsiniz. Kategoride yer alan Beko, Melitta, DeLonghi, Fakir gibi elektrikli ev aletleri üreticilerinin tasarladığı kahve makinesi modellerini inceleyebilirsiniz. Filtre makinesi çeşitlerinde Jebinde’de satışa sunulan birkaç model şunlardır:

 • Entegre öğütmeli sistem kahve makinesi: Jebinde’de satışa sunulan profesyonel modellerden biri, kendinden kahve öğütücüsü bulunan filtre kahve makineleridir. Kişisel tercihlere göre ayarlanabilen kahve aroması, ön demleme gibi özellikler, makinede demlenmiş kahvelerde adeta elle demlenmiş hissi yaratmasını sağlar. Entegre öğütmeli kahve makinesi modelleri, dokunmatik arayüzü ve kullanıcı dostu çalışma yüzeyi sayesinde, kahve zevkini bir üst seviyeye taşımayı başarır.
 • Zaman ayarlı modeller: Kahveyi dilediğiniz saatte otomatik olarak demleyen filtre kahve makinesi modelleri, Jebinde’nin ayrıcalıklı ürünleri arasında yer alır. Sabahın ilk dakikalarına kahve kokusuyla uyanmak isteyenler için fark yaratan zaman ayarlı modeller, ekonomik olarak da avantaj sağlayan ürün çeşitleridir.
 • Yalın kahve makinesi modelleri: Zaman ayarı ya da ek özellikleri bulunmayan filtre kahve makineleri, pratik özellikleri sayesinde herkes tarafından kolaylıkla kullanılabilen ürünlerdir. Ev ya da ofiste kullanılan ve basit mantıkla kahve demleme işlemini gerçekleştiren sade modeller, mutfakların demirbaşı olabilecek tasarımlardan biridir. Jebinde koleksiyonlarında yalın kahve makinesi tasarımlarını farklı marka ve modeller arasından seçebilirsiniz.

Filtre Kahve Makinesi Fiyatları

Filtre kahve makineleri, sahip oldukları özelliklere göre fiyatlandırılır. Yalın tasarımlar ekonomik seçenekleri sayesinde daha fazla kullanıcı tarafından tercih edilirken profesyonel modeller ev dışı kullanımlar için de seçilen ürünlerdir. Filtre kahve makinesi modellerini tek bir özellikli ürün olarak satın alabilir ya da espresso makinesi ile bir arada tasarlanmış ürün çeşitlerine yönelebilirsiniz. Filtre kahve makinesi fiyatları, ürünlerin öğütücülü, zaman ayarlı ya da aroma ayarlarının olmasına göre farklı seçeneklere sahip olabilir. Dijital LED ekranlı ve modern arayüz kullanımı sunan modeller, ekstra fiyat seçenekleriyle sunulabilir. Daha ekonomik fiyat seçenekleriyle sunulan Türk kahvesi makinesi otomatik modelleri de Jebinde koleksiyonlarında bulunan ürünler arasındadır. Bu ürünleri de alternatif kahve keyfi için tercih edebilirsiniz. Filtre kahve makineleri, markaların fiyat seçeneklerine göre geniş bir skalaya sahiptir. Ev tipi makineler daha uygun rakamlarda görülürken profesyonel özelliklere sahip ürünler daha farklı seçeneklerle satın alınabilir.

Filtre Kahve Makinesi Bakımı ve Temizliği

Kahve deneyiminin her zaman aynı lezzet ve sonucu vermesi için, filtre kahve makinelerinin bakımı ve temizliği çok önemlidir. Bazı modellerde kendi kendini temizleme özelliği mevcuttur. Birçok modelde temizlik işlemi manuel olarak gerçekleştirilir. Filtre kahve makinesini temizlerken şu ayrıntılara dikkat edilebilir:

 • Filtre temizliği: Her demleme işlemi sonrasında makinenin filtresini temizlerseniz, kötü koku oluşumunu engeller ve kahve lezzetinin her zaman aynı kalmasına katkıda bulunabilirsiniz.
 • Kireç önleme: Makinede kireç birikmesini önlemek için öncelikle doğru su seçimi önemlidir. Buna rağmen makinede zamanla biriken kireç kalıntıları oluşuyorsa, kireç gidericiler yardımıyla makineyi her zaman temiz tutabilirsiniz.
 • Su haznesinin temizliği: Filtre kahve demlemek için makine içine su konulan haznenin her zaman temiz olması gerekir. Bakımı yapılmayan su haznesi, zamanla koku yapabilir ve bu durum kahve lezzetini olumsuz yönde etkileyebilir.
 • Öğütücü temizliği: Makinenizde öğütücü özelliği varsa, bu kısmın da sıklıkla temizlenmesi önemlidir. Kahve çekirdeklerinin yağ ve tortuları, zamanla birikerek tıkanma ve koku yapabilir.
 • Damlalık tepsisi bakımı: Kahve makinesinin damlalık tepsisi, her kullanım sonrası kuru bir bezle silinmelidir. Aksi halde bu alanda zamanla damlamış kahveler iz ve kötü bir görünüm bırakacaktır.
 • Dış yüzey temizliği: Makinenin dış yüzeyini her zaman nemli bir bezle silerek temiz tutabilir ve estetik yönden şık görünüm elde edebilirsiniz.

Jebinde, evinizin tüm elektrikli ev aletleri ihtiyaçları için çok sayıda alternatif sunar. Filtre kahve makinesi ve diğer küçük ev aletlerini hemen şimdi sepetinize ekleyin. Size özel fiyat avantajlarından yararlanmak için siteye üye olmayı unutmayın.

Hesabım

Filtrele & Sırala

Kapat
FİLTRELE VE SIRALA
Tükenenleri Gizle
ÜRÜNLERİ SIRALAYIN
Marka
Fiyat Aralığı
Kapat
SEPETİNİZ
{{item.Name}}
{{(item.ProductFeatures | filter: {Id : 2108})[0].Name}}
% {{ ((item.OldPrice - item.Price) / item.OldPrice * 100) | number:'0' }} İNDİRİM
{{(item.ProductFeatures | filter: {Id : 118})[0].Name}} {{item.Amount}} Adet
{{item.TotalPrice | number:2}} TL
{{item.TotalOldPrice | number:2}} TL
Sil
Sepet Boş
SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN
Aramayı Kapat
Kapat
Favori Listenizde Ürün Bulunmuyor

Karşılaştırma listenizde en az 2 ürün bulunmalıdır.

ALIŞVERİŞE DÖN