Tükenenleri Gizle
Filter IconFiltreler
Babyliss C325E Sublime Touch Saç Maşası Babyliss C325E Sublime Touch Saç Maşası
(5)
Favoriye Ekle Favoriye Eklendi Favoriye Ekle
BaByliss

Babyliss C325E Sublime Touch Saç Maşası

1.399 TL
BaByliss C451E Rose Quartz Saç Maşası BaByliss C451E Rose Quartz Saç Maşası
Favoriye Ekle Favoriye Eklendi Favoriye Ekle
BaByliss

BaByliss C451E Rose Quartz Saç Maşası

2.499 TL
1.974 TL
525
%21
BaByliss C452E Rose Quartz Saç Maşası BaByliss C452E Rose Quartz Saç Maşası
Favoriye Ekle Favoriye Eklendi Favoriye Ekle
BaByliss

BaByliss C452E Rose Quartz Saç Maşası

2.599 TL
2.084 TL
515
%20
BaByliss W2447E Deep Waves Su Dalgası Saç Maşası BaByliss W2447E Deep Waves Su Dalgası Saç Maşası
Favoriye Ekle Favoriye Eklendi Favoriye Ekle
BaByliss

BaByliss W2447E Deep Waves Su Dalgası Saç Maşası

3.699 TL
2.774 TL
925
%25

Evinizin konforunda dilediğiniz zaman saçlarınızı şekillendirmeye yardımcı olan saç maşası modelleri, çeşitli fonksiyonel özelliklere sahiptir. Klasik saç düzleştirici formunda tasarlanan saç maşası modelleri en yaygın olarak tercih edilen ürünlerdendir. Yeni nesil teknolojilerle tasarlanan üflemeli saç maşaları, hızlı, kolay ve keyifli bir saç şekillendirme süreci vadeder. Siz de Jebinde avantajlarıyla birçok farklı markanın saç maşası seçeneklerine sahip olabilirsiniz.

Saç Maşası Nedir?

Sıcak hava etkisiyle saçları şekillendirmeye yardımcı olan saç şekillendirici ürünlerine genel olarak saç maşası adı verilir. Saç maşası çeşitleri, düzleştirici ve bukle yapıcı olarak iki farklı modele sahiptir. Makas şeklinde açılan ve çift taraflı plakalar arasında saçlarda fön etkisi yaratan maşa modelleri, saç düzleştirici olarak adlandırılır. Yuvarlak başlıklı, üflemeli ve bazı modellerinde dönme etkisiyle saçları şekillendirmeye yarayan modeller de dalga ve bukle yapıcı çeşitlerdir. Üflemeli saç maşası çeşitleri, hava üfleme etkisiyle saç tutamlarını içe doğru kıvırarak maşa gövdesine sarar. Saçlar bu şekilde gövdeye tutunarak sıcak havaya maruz bırakılır ve belirli bir süre sonunda dalgalı bir biçime dönüşür. Düzleştiriciler saç tutamlarını makas formundaki plakaların arasında adeta ütüleyerek düzleştiren ürünlerdir.

Saç Maşası Neden Kullanılır?

Evde saç maşası kullanarak zamanınızın önemli bir bölümünü kendinize ayırabilirsiniz. Adeta kuaförde yapılmış etkisi yaratan saç maşası modelleri sayesinde, her zaman güzel taranmış, fönlü ya da dalgalı saçlara sahip olabilirsiniz. Saç maşası kullanarak her sabah güne bakımlı ve formda bir görünümle başlayabilirsiniz. Ofis yaşamının koşuşturmacasına kolayca adapte olmanızı sağlayacak saç maşaları, size tüm gün profesyonel bir görünüm kazandırabilir. Saçlarınızı birkaç dakikada fönlü ve dümdüz hale getirmek için ısıl işlemle şekillendiren saç maşası ürünlerini tercih edebilirsiniz. Babyliss saç maşası çeşitleri arasında hem düzleştirici hem de bukle yapmaya yardımcı farklı modeller bulabilirsiniz.

Saç Maşası Nasıl Kullanılır?

Saçlarınızın temiz ve mutlaka kurutulmuş olması, saç maşasından alacağınız verimin artırılması adına çok önemlidir. Yıkandıktan sonra güzelce kurutulmuş saçlarınıza, saç tipinize uygun bir serum uygulaması yaparak ısıl işleme karşı daha güçlü ve dayanıklı hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Saçlarınızı ortadan ayırarak önce iki bölüme sonra da her bir bölümdeki saçları küçük tutamlara ayırarak saç maşası kullanmaya hazırlık yapabilirsiniz. Saçlarınızı düzleştirici ya da bukle yapıcı maşa ile şekillendirirken yeteri kalınlıkta tutamlar almaya özen göstermeniz, sonucun daha iyi olmasını sağlayabilir. Siz bu işlemi yapmaya başlarken saç maşasını da ısınması için elektrik kaynağına takabilirsiniz.

Üzerinde sıcaklık ayarı bulunan saç düzleştiricileri, saçlarınız için uygun sıcaklığa göre ayarlayıp ısınmasını beklemeniz gerekir. Düzleştirici plakalarına uygun kalınlıktaki saç tutamını saç diplerine yakın bir yerden ürünün plakaları arasına dikkatlice yerleştirmelisiniz. Yukarıdan aşağıya yavaş ve dikkatli bir biçimde saç uçlarına kadar bu işlemi devam ettirmelisiniz. Bukle yapıcı saç maşalarında ise aynı işlemi, her bir tutamı maşanın ısı tutan plakasına dolamak suretiyle yapabilirsiniz.

Saç Maşası Özellikleri Nelerdir?

Saçlarınızı düzleştirmeye ve kıvırcık modele dönüştürmeye katkıda bulunan saç maşası modelleri, birçok farklı özelliğe sahiptir. Düzleştiricilerde ısı ayarlı modeller, iyonizer veya seramik plakalı tasarımlar bulunur. Saçlarınızın kalın ya da ince telli oluşu, düz ya da dalgalı saçlara sahip olmanıza göre tercih edebileceğiniz saç maşaları mevcuttur. Saç maşalarında, dilediğiniz kalınlıkta bukle yapmanızı sağlayan farklı başlık ebatları tasarlanır. İnce ve uzun maşalar sık dalgalar yaratmak için idealdir. Daha kalın ve doğal dalgalar oluşturmak için, kalın başlıklı saç maşası çeşitlerini seçebilirsiniz. Fransız buklesi de denilen su dalgası saç modelini yaratmak için Wag maşası adı verilen ve birden fazla bukle başlığına sahip modelleri tercih edebilirsiniz. Saç maşası tasarımlarının büyük bir bölümünde kullanım sonrası taşıma ve saklamayı kolaylaştıran kilit özelliği bulunur.

Saç Maşası Marka ve Modelleri Nelerdir?

Saçlarınızın güzelliğini ön plana çıkaracak olan saç şekillendiriciler, farklı markaların tasarladığı modellerdir. Peki en iyi saç maşası markası hangisidir? Piyasada satışa sunulan markalar arasında sıklıkla tercih edilenler Babyliss, Grundig gibi kişisel bakım ürünlerinde öncü olmuş üreticilerdir. Grundig saç maşası çeşitleri, düzleştiriciler, düzleştirici tarak modelleri ve bukle yapıcı saç maşaları olarak sınıflandırılabilir. Tüm saç düzleştiriciler farklı renk ve özelliklere sahiptir. Isı gücünü ayarlayabileceğiniz modellerin yanı sıra sadece açma kapama tuşuyla aktif hale gelen modelleri mevcuttur. Tarak formundaki saç maşası modellerinde, yuvarlak başlıklı saç şekillendiriciler yer alır. Babyliss saç maşası modelleri, hem düzleştirici hem de bukle yapıcı yuvarlak başlı modeller olarak en çok tercih edilen ürünlerin başında gelir.

Saç Maşası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç maşası model ve fiyat çeşitliliğinde geniş bir yelpazeye sahiptir. Saçlarınızın sağlığını korumak adına fiyatları dikkate almadan önce ürünlerin teknik özelliklerine ve kalitesine odaklanmak yararlı olur. Saçlarınızın ince telli, kalın telli, dalgalı ya da kıvırcık oluşu, seçeceğiniz saç maşasının özellikleri bakımından belirleyici detaylardır. Isı ayarlı modeller, boyalı ya da ince telli saçlara yüksek ısı uygulamamanız adına yarar sağlayabilir. Kalın telli ve zor şekil alan saçlar için 230 dereceye kadar ısınabilen ve ısı göstergesi olan ürünler uygun olacaktır. Seçilen saç maşasında plakaların iyonizer olması saçlarınızın elektriklenmesinin önüne geçebilir. Seramik ve titanyum plakalar, hızlı ısınması sayesinde pratik bir kullanım deneyimi sunar.

Hangi Saç Tipi için Hangi Saç Maşası Uygundur?

İnce telli saçlar yüksek ısıyla kolayca kırılabilecek saç tipleridir. Bu nedenle düşük ısılarda ve iyonizer plakalı saç maşaları ile şekillendirilmeleri uygun olabilir. Kalın telli saçlara sahip kişiler, sıklıkla saçlarının zor şekil aldığından yakınırlar. Ev ortamında kalın telli saçları kolayca şekillendirmek için, 230 dereceye kadar ısınabilen modellere yönelmek gerekebilir. Saçlarınızda istediğiniz buklelerin kalınlığı da seçeceğiniz saç maşasının özelliklerini belirler. Örneğin sık dalgalar için elde etmek için en ince kalınlıktaki 13 mm.’lik saç maşaları seçilebilir. Kalın telli ve sık bukle elde etmek isteyenler, 19 mm. kalınlığındaki saç maşalarını tercih edebilirler. En çok tercih edilen saç maşaları sıklıkla 25 mm. ve üzeri kalınlıktaki ürünlerdir. Doğal, kalın dalgalara sahip olmak için bu ürünler uygun olabilir.

Saç Maşası Kullanımı için İpuçları ve Püf Noktaları Nelerdir?

Saçlarınızın hem sağlıklı hem de bakımlı görünmesi için dikkat etmeniz gereken birtakım püf noktaları mevcuttur. Saç şekillendirme işlemini daha keyifli ve başarılı hale getirecek ipuçları bunlardır:

  • Saç telleriniz kalın ise maşa uygulanacak saç kalınlığı ortalama 2.5-3 cm olmalıdır.
  • İnce telli saçlara sahipseniz, saç maşası uygulamadan önce saçlarınızın her bir tutamını 4-5 cm.’lik bölümlere ayırabilirsiniz.
  • Saç maşasını kullanırken ayırdığınız tutam üzerinde saçınızın yapısına uygun bir ısı ayarında yaklaşık 5-8 saniye kadar tutmalısınız.
  • Saç tutamı üzerindeki uygulama bitince, saçı elinize alın ve birkaç saniye soğumasını bekleyin.
  • Bukle yapılmış saçları mutlaka tamamen soğuduktan sonra kalın dişli bir tarakla tarayın. Bu işlemi saçlar henüz sıcakken yapmanız halinde saçlarınız istediğiniz şekli kazanmayabilir.
  • Saç maşası gibi ısıl işlemle uygulama yapan ürünler kullanıyorsanız, mutlaka saçlarınıza düzenli olarak bakım yapmalı ve güçlendirici serumlar kullanmalısınız.

Saç Maşası Fiyatları

Babyliss, Grundig gibi yüksek kaliteye sahip saç maşası modellerini, Jebinde fırsatlarıyla kolayca satın alabilirsiniz. Ürünlerin fiyat skalasını, sahip olduğu özellikler, dönemsel fiyat ve indirim kampanyaları gibi farklı etkenler belirler. Klasik ve standart özelliklere sahip ürünler daha uygun fiyatlarla satışa sunulurken son teknoloji ürün modellerinde fiyat baremi biraz daha yukarıda seyredebilir. Saç maşası satın alırken ürünlerin saçlarınıza uygun olup olmaması ve beklentilerinizi karşılaması en önemli konudur. Fiyat performans dengesinde ihtiyacınız olan saç maşası modellerini, kolaylıkla Jebinde avantajlarıyla satın alabilirsiniz.

Hesabım

Filtrele & Sırala

Kapat
FİLTRELE VE SIRALA
Tükenenleri Gizle
ÜRÜNLERİ SIRALAYIN
Fiyat Aralığı
Kapat
SEPETİNİZ
{{item.Name}}
{{(item.ProductFeatures | filter: {Id : 2108})[0].Name}}
% {{ ((item.OldPrice - item.Price) / item.OldPrice * 100) | number:'0' }} İNDİRİM
{{(item.ProductFeatures | filter: {Id : 118})[0].Name}} {{item.Amount}} Adet
{{item.TotalPrice | number:2}} TL
{{item.TotalOldPrice | number:2}} TL
Sil
Sepet Boş
SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN
Aramayı Kapat
Kapat
Favori Listenizde Ürün Bulunmuyor

Karşılaştırma listenizde en az 2 ürün bulunmalıdır.

ALIŞVERİŞE DÖN