Tükenenleri Gizle
Filter IconFiltreler
Microsoft Xbox Series S 512 GB + 3 Ay Gamepass Microsoft Xbox Series S 512 GB + 3 Ay Gamepass
Favoriye Ekle Favoriye Eklendi Favoriye Ekle
Xbox

Microsoft Xbox Series S 512 GB + 3 Ay Gamepass

13.799 TL
Sony PS5 Slim Standart Edition 1 TB SSD Oyun Konsolu Sony PS5 Slim Standart Edition 1 TB SSD Oyun Konsolu
Favoriye Ekle Favoriye Eklendi Favoriye Ekle
Sony

Sony PS5 Slim Standart Edition 1 TB SSD Oyun Konsolu

29.899 TL

Bunlar da İlginizi Çekebilir ?

Oyun konsolu çeşitleri yetişkinlerden çocuklara kadar her yaştan kullanıcının keyif alabileceği ürünlerden oluşur. Çoğunlukla televizyona bağlanarak kullanılır ve oyun oynama deneyimine farklı bir boyut kazandırır. Oyun konsolları incelendiğinde pek çok markanın ürettiği seçenekler olduğu görülebilir. Böylece seçenekleri inceleyerek istediğiniz özellikleri sunan modellere anında ulaşabilir, kendiniz ve çocuklarınız için eğlenceli ekipmanlara sahip olabilirsiniz. En iyi oyun konsolu modeli kişiden kişiye ve beklentilere göre değişiklik gösterse de her ürün kendi içinde pek çok avantaj sunar. Bazı oyun konsolu modellerinin kolları titreşim benzeri özellikler sunarken bazıları fiziksel bir şekilde oyuna dahil olmanızı mümkün hale getirir. En ucuz oyun konsolu çeşitlerini ve modellerini inceleyerek aradığınız nitelikleri sunan ürünlere ulaşabilir, günlük hayatınıza eğlenceli parçalar katabilirsiniz. Araba yarışından spor oyunlarına ya da aksiyondan maceraya kadar farklı türde oyunları deneyimleyebileceğiniz ürünlere ucuz oyun konsolu çeşitleri içerisinden vakit kaybetmeden sahip olabilirsiniz.

Oyun Konsolu Çeşitleri

Oyun konsolları insanların günlük hayatında rahatlayabileceği ve dış dünyadan soyutlanarak yeni maceralara atılabileceği özel ortamlar elde etmesini mümkün kılar. Yaşınız ne olursa olsun ürünlerin sunduğu eğlenceli dünyalar arasından kendinize uygun olanı bulabilir, günlük hayatınıza orijinal bir deneyim katabilirsiniz. Oyun konsolu çeşitleri içerisinden aradığınız özellikleri sunan ürünlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Oyun konsolu türleri hakkında daha detaylı bilgiler almak istiyorsanız aşağıdaki maddelere göz atabilirsiniz.

 • Oyun konsolu çeşitleri incelendiğinde televizyona bağlanarak kullanılabilecek modellerden elde küçük ekran üzerinde oynanabilecek tasarımlara kadar pek çok seçenek olduğunu görebilirsiniz. Hangi modelin sizin için uygun olduğunu belirledikten sonra seçenekler arasından tercihinizi yapabilirsiniz.
 • TV oyun konsolu çeşitleri popüler olan seçenekler arasında yer alır. Genellikle HDMI kablosu aracılığıyla televizyonlara bağlanarak kullanılır. Bununla beraber ürünleri satın aldığınız monitörlere de bağlayarak kullanım alanını genişletebilirsiniz. Seçenekleri incelediğinizde pek çok farklı markanın tasarladığı oyun konsolu modelleri olduğunu görebilirsiniz.
 • Televizyona bağlanarak kullanılan modellerin bazılarını gerçeklik gözlükleri ile oynayabilirsiniz. Sanal gerçeklik gözlüğüyle benzersiz dünyaları tecrübe edebilir, kendinizi oyunların içerisinde hissedebilirsiniz. Sanal gerçeklik gözlükleri oyun deneyimi için yeni yollar sunar. Bu tür konsollarda daha önce deneyimlemenin imkansız olduğu dünyalardaki hikayelere dahil olabilirsiniz. Oyuncular ve oyun geliştiriciler için farklı dünyaların kapılarını aralayan VR özellikli konsollar, oyun sırasında hareket etmenizi de teşvik eder. Örneğin, FPS tipindeki oyunlarda karakterinizin hareket etmesi için kafanızı çevirmeniz ya da çeşitli talimatları yerine getirmeniz gerekir.
 • TV oyun konsolu çeşitlerinde genellikle VR gözlükler ya da joystickler yer alır. Bu iki aksesuar sayesinde oyunu kontrol edebilir, karakterlerinizi yönlendirebilir ya da konsol üzerinde çeşitli işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.
 • El konsolları da fonksiyonel yapısıyla dikkatleri üzerinde toplayan ürünlerdendir. Taşınabilir yapıda olan ürünler sayesinde hareket halinde olsanız bile istediğiniz oyunu dilediğiniz yerde rahatlıkla oynayabilirsiniz. “El oyun konsolu nedir?” diye merak ediyorsanız ürünlerin ekran ile joystick’leri harmanlayan bir tasarıma sahip olduğunu bilmeniz gerekir. Genellikle el konsollarının orta bölümünde oyunu izleyebileceğiniz ekran ve iki yan tarafında da karakterlerinizi yönlendirebileceğiniz tuşlar yer alır. Taşınabilir yapıda olan ürünleri isterseniz otobüs yolculuklarında isterseniz de evde kanepede uzanırken rahatlıkla oynayabilirsiniz.
 • Kimi oyun konsolları ise hem elde hem de televizyonda oynanabilecek biçimde özel olarak üretilir. Böylece gece durdurduğunuz oyunu sabah otobüs yolculuğu yaparken devam ettirebilirsiniz. Oyun deneyimini günlük hayatının her alanına entegre etmeyi başaran ürünler, bu yönüyle pek çok kişinin ilgisini çeker.

Tek kişilik ya da iki kişilik oyun konsolu çeşitleri içerisinden size hitap edeni bulabilir, günlük hayatınıza eğlenceli parçalar kazandırabilirsiniz. İster televizyon karşısında isterseniz de hareket halindeyken kullanabileceğiniz ürünler arasından istediğiniz özellikleri sunan modellere kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Popüler Oyun Konsolları

Türkiye’deki popüler oyun konsolları genel olarak aşağıdaki gibidir:

 • Türkiye’de PlayStation ve Xbox popüler oyun konsolları arasında bulunur.
 • PlayStation’un son modeli olan PS5, yenilikçi tasarımı ve iyileştirilmiş grafikleriyle oyun deneyimini ayrı boyuta taşır. 4K’yı desteklediği için geliştirilmiş görselliğiyle kullanıcılarına etkileyici grafikler sunar. Modelde 2,23 GHz’e GPU ve 16 GB RAM yer alır. Diskli ve dijital olmak üzere iki farklı şekilde satışa sunulur. Dijital sürüm daha uygun fiyatlı olmasına rağmen bu modelde oyunları CD formatında almazsınız. Oyun konsolunuzu internete bağladıktan sonra PlayStation Store üzerinden oyun satın almanız gerekir. Her iki model arasındaki tek farklılık oyunların dijital olup olmamasıdır.
 • PS5 modelinin PS4’ten en büyük farklılığı 4K desteği sunmasıdır. PS4 Pro’nuz olmadığı sürece önceki sürümdeki en yüksek çözünürlük 1080p ile sınırlı kalır. Her iki model de 8 çekirdekli işlemci içerirken PS5’te çekirdek hızı 3,5 GHz’dir.
 • Xbox Series X ise şık ve elegant bir tasarıma sahip olmasıyla öne çıkar. Konsolda yer alan SSD, oyunları ve uygulamaları daha hızlı şekilde işlediği için kullanıcılarına farklı deneyimler sunar. PS5 gibi XBox X Series’de de 4K desteği bulunur. Quick Resume (Hızlı Devam Ettirme) ismi verilen bir özelliğe sahip olan model, aynı anda farklı oyunları hızlı olacak şekilde yüklemenize olanak tanır.
 • Xbox Series X’te 4K oyun çözünürlüğü sunulurken Series S’de 1440P’dir. Ayrıca X serisinde Blu-ray sürücü de bulunur. X serisinde 800 GB’lık alan sunulurken S’te 512 GB vardır. Her iki modelde de değişken yenileme hızı ve Dolby Vision destekleri bulunur.

En İyi Oyun Konsolları

En iyi oyun konsolları tamamen kullanan kişilerin beklentisine göre değişiklik gösterir. Bazı kullanıcılar hareket halindeyken oyun oynamaktan daha çok hoşlandığı için el konsollarını tercih edebilir. Bununla beraber geniş ekranda oyun deneyimini yaşamak isteyen kişiler TV konsolları arasında seçim yapmalıdır. Her türlü beklentiyi karşılayacak şekilde özel olarak çeşitlendirilen ürünler, herkesin aradığı oyun deneyimine ulaşmasını mümkün hale getirir.

 • En iyi oyun konsolları arasından seçim yaparken ilk olarak kumanda modellerinin kullanım şeklini göz önünde bulundurmalısınız. Eğer kablosuz modellerden almak istiyorsanız ürünlerin belirli aralıklarla şarj edilmesi gerektiğini bilmelisiniz.
 • Ürünlerin işlemcileri de kalitelerini belirleyen kriterler arasında yer alır. Oyun konsollarının ana kaynağını oluşturan işlemciler, genel olarak ürünlerin yeterliliklerini belirler. Örneğin, ağır grafikler içeren oyunlar oynamayı planlıyorsanız güçlü işlemcilere sahip olan modellerden edinmelisiniz.
 • Oyun konsolları incelendiğinde ürünlerin RAM özelliklerinin de aynı olmadığı görülebilir. Genel olarak konsolların RAM’i onların ne kadar hızlı dijital bilgileri işleyebildiğini gösterir.
 • 4K görüntü kalitesine sahip oyunlardan oynamak istiyorsanız hem televizyonunuzun hem de oyun konsolunuzun bu özelliği desteklemesi gerekir. Jebinde’de bulunan televizyon modelleri arasından 4K çözünürlükte kaliteli oyun deneyimi yaşayabileceğiniz ürünlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
 • Konsolların kaç tane USB bağlantı noktasına sahip olduğu da seçim yaparken dikkat edebileceğiniz kriterler arasındadır. Bir konsolda ne kadar fazla USB bağlantı noktası bulunursa makinelere o kadar fazla çevresel bağlantı ekleyebileceğiniz anlamına gelir.
 • Oyun konsollarını incelediğinizde modellerin CD’li ve dijital olmak üzere kendi içinde kategorilere ayrıldıklarını görebilirsiniz. Dijital versiyonlarda genellikle oyunları internet üzerinde satın alarak oyununuzun kütüphanesinde saklarsınız. Çoğunlukla oyunların fiziki olarak satın alınmaması dışında iki model arasında bir farklılık bulunmaz.
 • Satın alacağınız oyun konsolunun ebatları da oldukça önemlidir. Televizyona bağlanarak kullanılan modellerden arasından seçim yapacaksanız sahip olduğunuz alanın boyutlarını dikkate almanız gerekir. Televizyon ünitelerinizde ne kadar alanınız olduğunu belirledikten sonra seçeneklere göz atabilirsiniz.
 • Oyun konsolları farklı özellikler sunduğu için de herkesin ideal ürünü birbirinden değişiklik gösterebilir. Örneğin, konsolların kimisi hem televizyonda hem de elde oynanabilecek şekilde tasarlanır. Bazılarında özelleştirilebilir arayüzler ile beraber modele özel sistem ayarları bulunur. Bazı oyun konsolları ise Netflix benzeri yayın hizmetlerini oynatabilir. Eğer oyun konsolunuzda Netflix, Spotify ya da Amazon gibi hizmetleri de kullanabilmek istiyorsanız bu özellikleri sağlayan modeller arasından tercih yapmalısınız.
 • Ağır ve sistemleri yorabilecek oyunlar oynamak istiyorsanız da fanlı oyun konsolu çeşitleri size hitap edebilir

Farklı özelliklere sahip olan oyun konsolları arasından sizin için uygun olanı bulabilir, oyun deneyiminizi istediğiniz noktaya taşıyabilirsiniz. Beklentilerinizi belirledikten sonra Jebinde gibi oyun konsolu satan yerler arasından istediğiniz özelliklere sahip olan ürünlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Oyun Konsolu Fiyatları

Oyun konsolu fiyatları ürünlerin markalarına ve sahip oldukları özelliklere göre değişiklik gösterir. Örneğin, el konsolları genellikle televizyona bağlanarak kullanılan ürünler ile kıyaslandığında daha uygun fiyatlı olabilir. Bununla beraber TV oyun konsollarının dijital versiyonları da CD’li versiyonlarıyla karşılaştırıldığında daha uygundur. Bütçenizi ve istediğiniz özellikleri belirledikten sonra alternatifler arasından seçiminizi yapabilir, hayalinizdeki oyun konsoluna istediğiniz fiyatlardan sahip olabilirsiniz.

Oyun Konsolu Jebinde'den Alınır!

Jebinde, elektronik aletler söz konusu olduğunda geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Beyaz eşyalardan elektronik aletlere kadar aradığınız çoğu ürüne Jebinde avantajlarıyla kısa süre içinde sahip olabilirsiniz. Farklı özelliklere sahip olan oyun konsollarına ulaşabilir, hayalinizdeki ürünlere vakit kaybetmeden erişebilirsiniz. Oyun konsollarının yanı sıra çamaşır makineleri gibi beyaz eşyalara da Jebinde farkıyla anında ulaşabilirsiniz.

Hesabım

Filtrele & Sırala

Kapat
FİLTRELE VE SIRALA
Tükenenleri Gizle
ÜRÜNLERİ SIRALAYIN
Marka
Marka
Fiyat Aralığı
Kapat
SEPETİNİZ
{{item.Name}}
{{(item.ProductFeatures | filter: {Id : 2108})[0].Name}}
% {{ ((item.OldPrice - item.Price) / item.OldPrice * 100) | number:'0' }} İNDİRİM
{{(item.ProductFeatures | filter: {Id : 118})[0].Name}} {{item.Amount}} Adet
{{item.TotalPrice | number:2}} TL
{{item.TotalOldPrice | number:2}} TL
Sil
Sepet Boş
SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN
Aramayı Kapat
Kapat
Favori Listenizde Ürün Bulunmuyor

Karşılaştırma listenizde en az 2 ürün bulunmalıdır.

ALIŞVERİŞE DÖN