Tükenenleri Gizle
Filtreler
Beko KM 90 Kurutma Makinesi Beko KM 90 Kurutma Makinesi
(5)
Beko
Beko KM 90 Kurutma Makinesi
10.889 TL
Beko KM 1010 Kurutma Makinesi Beko KM 1010 Kurutma Makinesi
(5)
Beko
Beko KM 1010 Kurutma Makinesi
11.499 TL
Beko KM 80 Kurutma Makinesi Beko KM 80 Kurutma Makinesi
(5)
Beko
Beko KM 80 Kurutma Makinesi
10.199 TL
Beko KM 82 B Kurutma Makinesi Beko KM 82 B Kurutma Makinesi
(5)
Beko
Beko KM 82 B Kurutma Makinesi
13.099 TL
Beko KM 70 Kurutma Makinesi Beko KM 70 Kurutma Makinesi
Beko
Beko KM 70 Kurutma Makinesi
9.389 TL
Beko KM 99 B Kurutma Makinesi Beko KM 99 B Kurutma Makinesi
(5)
Beko
Beko KM 99 B Kurutma Makinesi
14.439 TL
Beko KM 91 BMG Kurutma Makinesi Beko KM 91 BMG Kurutma Makinesi
Beko
Beko KM 91 BMG Kurutma Makinesi
13.479 TL
Beko KM 81 B Kurutma Makinesi Beko KM 81 B Kurutma Makinesi
Beko
Beko KM 81 B Kurutma Makinesi
11.499 TL
Beko KM 81 BMG Kurutma Makinesi Beko KM 81 BMG Kurutma Makinesi
Beko
Beko KM 81 BMG Kurutma Makinesi
12.049 TL
Beko KM 80 S Kurutma Makinesi Beko KM 80 S Kurutma Makinesi
Beko
Beko KM 80 S Kurutma Makinesi
11.449 TL
Beko KM 92 BMG Hibrit Kurutma Makinesi Beko KM 92 BMG Hibrit Kurutma Makinesi
(5)
Beko
Beko KM 92 BMG Hibrit Kurutma Makinesi
15.629 TL

Kurutma makinesi fonksiyon ve özellikleri ile zaman tasarrufu sağlamak adına evlerde en çok tercih edilen beyaz eşyalar arasındadır. Evinizde balkon yoksa ve küçükse çamaşırları kurutmak da zorlaşır. Bu nedenle, kurutma makineleri yer tasarrufu sağlar. Peki kurutma makinesinin özellikleri nelerdir? Gelin detaylara bir göz atalım.

Kurutma Makinesi Ölçüleri

Kurutma makinesi ölçüleri beyaz eşyanın konulacağı yerin belirlenmesi için önemlidir. Makinenin ölçüleri modeline göre değişiklik gösterse de bu farklılık küçük boyutlardadır. Genellikle çamaşır kurutma makinesi ölçüleri *55-60 cm genişliğe, *55-65 cm derinliğe *80-85 cm yüksekliğe sahiptir.

Kurutma Makinesi Markaları

Kurutma makinesi üretimi yapan birçok farklı firma vardır. Beyaz eşya üretimi gerçekleştiren birçok marka aynı zamanda kurutma makinesi de üretir. Beyaz eşya sektöründe kurutma makinesi üreten markalar Beko, Arçelik, Bosch, Grundig, Vestel, Regal, Siemens, Hoover, Samsung, LG,Electrolux olarak sıralanabilir.

Çamaşır Kurutma Makinesi Fiyatları

Kurutma makinesi fiyatları birçok parametreye göre farklılık gösterir. Makinenin fonksiyonları, ek özellikleri, markası, modeli, kapasitesi fiyatları üzerinde belirleyicidir. Çamaşır kurutma makinesi fiyatları için belirli bir maliyet aralığı vardır. Ucuz ve en pahalı kurutmalı çamaşır makinesi için fiyat araştırması yaparak bilgi edinebilirsiniz.

Çamaşır Kurutma Makine Programları

Çamaşır kurutma makinesi programları beyaz eşyanın giysilerin kumaş türüne göre kurutma işlemini gerçekleştirmesidir. Kurutma işlemi için farklı ısı dereceleri mevcuttur. Isı dereceleri giysilerin kumaş türlerine göre belirlenir. Sentetik, pamuklu, yünlü çamaşırlar farklı ısı dereceleri gerektirir. Kurutma programları da bu duruma göre ayarlanır. Kurutma makinesi programları ürünün modeline göre değişir. Ancak standart programlar tüm kurutma makinelerinde mevcuttur. Kurutma makinesi programları kumaş türlerine göre şu şekilde sıralanabilir:

 • Pamuklu programlar
 • Yorgan programı
 • Hassas program
 • Sentetik programlar
 • Yünlü program
 • Gömlek programı
 • Hızlı programlar
 • Hijyen programı
 • Sessiz program

Kurutma Makinesinin Avantajları Nelerdir?

Ev içerisinde çamaşırlıkta giysi kurutmak ise iç havanın nem dengesini bozar. Astım gibi hastalıklar açısından dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Bu nedenle yerden tasarruf sağlamak için kurutma makineleri büyük avantaj sunar. Ancak tek avantajı da bu değildir. Aynı zamanda yoğun iş hayatında çalışanlar için zaman tasarrufu ile de öne çıkar. Çamaşır kurutmak genellikle güneşli ve rüzgarlı günler haricinde uzun zaman alır. Bir gün yerine en fazla bir saat gibi kısa sürede çamaşırlarınızı kurutabilirsiniz. Üstelik hava durumu nedeniyle kurutma işleminiz de aksamaz. Birçok yönden tasarruf sağlayan kurutma makineleri kullanıcının iş yükünü de azaltır. Hassas şekilde kurutma yapan makinelerle çamaşırlarınızı yıpranmadan kurutmanız mümkündür. Ayrıca ısı ile kurutulduğu için giysilerin kırışıklığı da en düşük düzeye indirilir. Bunun yanı sıra A enerji sınıfına sahip makineleri tercih ederek elektrik tüketiminden de tasarruf sağlayabilirsiniz.

Kurutma Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kurutma makinesi alırken kullanıcılar birçok farklı hususu dikkate alır. Teknoloji, maliyet, performans ekseninde seçim yapılsa da aslında birçok detaya bakılarak en iyi çamaşır kurutma makinesine karar vermek önemlidir. Kurutma makinesi alırken dikkat edilmesi gereken temel faktörler şu şekildedir:

 • Kurutma makinesi tipleri
 • Enerji sınıfı
 • Ek fonksiyonlar
 • Kapasite ve programlar

Kurutma Makinesi Tipleri

Çamaşır kurutma makinesi tipleri genellikle üç çeşittir. Kondenserli kurutma makinesi, hibrit teknolojili kurutma makinesi ve ısı pompalı kurutma makinesi olarak sıralanabilir.

Enerji Sınıfı

Enerji sınıfı tüketim açısından önemlidir. Beyaz eşyalar A+++, A++, A+, A, B, C, D gibi farklı enerji sınıfları ile üretilir. A+++ önemli enerji tasarrufu sağlayan sınıf türüdür. B enerji sınıfı A’ya göre daha fazla enerji tüketimine neden olur. Bu nedenle, yüksek enerji tasarrufu için A sınıfı kurutma makinesi seçimi yapabilirsiniz.

Ek Fonksiyonlar

Bazı kurutma makineleri standart modellere göre ileri teknolojinin sağladığı fonksiyonlarla üretilir. Uzaktan açma, kapama, dokunmatik olma, buhar teknolojisi, sessiz çalışma, değiştirilebilir kapak yönü, ekstra hijyen gibi ek fonksiyonlar kullanım sırasında kolaylık sağlar.

Kapasite ve Programlar

Makinenin kapasitesi ve programları alırken dikkat edilmesi gereken hususlardır. Kurutma makinelerinin ne kadar çamaşır kurutacağı kapasitesi ile ilişkilidir. 7, 8, 9 ve 10 kg kapasiteli kurutma makineleri vardır. Çekirdek aileler için 7, 8 kg kapasiteli türler yeterli olurken, kalabalık ve geniş aileler 9 ve 10 kg kapasiteli çeşitleri tercih edebilir. Ayrıca yorgan, battaniye gibi ürünler için sadece 9 ve 10 kg kapasiteli makineler kullanılabilir. Makinenin programı ise giysi türüne göre kurutma işleminin yapılma şeklidir. Isı derecesi kumaş türüne göre ayarlanır. Çok programlı makineler veya az programlı kurutma makinesinden isteğinize göre seçim yapabilirsiniz.

Siz de Jebinde ile birçok farklı markanın kurutma makinesi modellerini inceleyerek yaşam alanınıza ve beklentilerinize uygun bir seçimde bulunabilirsiniz.

Hesabım
Filtrele & Sırala
FİLTRELE VE SIRALA
Tükenenleri Gizle
ÜRÜNLERİ SIRALAYIN
Enerji Sınıfı
Kurutma Kontrol Tipi
Tambur Deseni
Fiyat Aralığı
SEPETİNİZ
{{item.Name}}
{{(item.ProductFeatures | filter: {Id : 118})[0].Name}}
{{item.Name}}
{{item.Amount}} Adet
{{item.TotalPrice | number:2}} TL
{{item.TotalOldPrice | number:2}} TL
Sil
SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN
Aramayı Kapat
Favori Listenizde Ürün Bulunmuyor

Karşılaştırma listenizde en az 2 ürün bulunmalıdır.

ALIŞVERİŞE DÖN